Street-Food Festival se întoarce la Slatina. În perioada 26 - 28 august, slătinenii se vor putea bucura, din nou, de preparatele culinare de excepție ale comercianților din toată țara. Primarul Slatinei, Emil Moț, îi invită pe oameni la trei zile pline de distracție, voie bună și preparate alese.
În cadrul celor trei seri, atmosfera va fi întreținută de artiști de seamă, cele mai sonore nume fiind Adda si Bere Gratis. Astfel:
VINERI:
- 19:15, festivalul va debuta cu un flashmob în stil latino, programul artistic fiind întreținut de cinci perechi de dansatori;
- 19:30 – 20:30 – Program artistic Trupa Alutus din Slatina;
- 20:30 – 22:30 – vor concerta trupele JURJAK și DIMITRIꞌS BATS.
SÂMBĂTĂ:
- 19:30 - 22:30 concerte KRYPTONITE SPARKS, ADDA&BAND și ROBIN AND THE BACKSTABERS.
DUMINICĂ:
- 19:30 -22:30 concerte BERE GRATIS, THE MONO JACKS și MOON MUSEUM.
La festival vor fi adevărate spectacole culinare, asigurate de bucătarul Chef Cătălin Rizea, dar și numere artistice prezentate de un Bar Man Show.