Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
În aşteptarea bugetului
24.02.2017
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 53

Mai multe proiecte pentru investiţii au fost aprobate, ieri, în şedinţa ordinară a Consiliului Judeţean Olt. Printre acestea se află şi reabilitarea termică pe fonduri europene a tuturor instituţiilor publice, aflate în administrarea instituţiei. De asemenea, preşedintele Consiliului Judeţean, Marius Oprescu, a vorbit şi despre bugetul de investiţii şi cheltuieli, care nu a fost încă aprobat.



Reabilitarea instituţiilor publice, aflate în administrarea Consiliului Judeţean Olt, este unul dintre proiectele votate ieri, de consilierii judeţeni. Marius Oprescu a declarat că acestea vor intra într-un proces de reabilitare, pe fonduri europene.
Preşedintele Consiliului Judeţean Olt a vorbit şi despre bugetul pentru investiţii şi cheltuieli, care urmează să fie aprobat.
Pe lista proiectelor votate de consilierii judeţeni s-au mai aflat aprobarea organigramei şi a statului de funcţii pentru Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina şi modificarea structurii organizatorice a unităţii medicale. Un alt proiect aprobat ieri se referă la actualizarea programului de transport rutier de persoane prin servicii regulate în trafic.
Redactor: Dana Mihăilă
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE

A luptat în tăcere, a plecat în liniște. Rămas-bun, David Oprescu

O veste sfâșietoare a zguduit lumea sportului românesc: David Oprescu, jucător al formației CSM Slatina, a încetat din viață la numai 26 de ani, vârstă pe care o împlinise în urmă cu doar câteva săptămâni. Familia, clubul din Slatina, colegii de echipă, suporterii și întreaga comunitate fotbalistică sunt în stare de șoc, marcând pierderea unui om discret, dar dedicat, care a lăsat în urmă nu doar amintiri, ci și o lecție de curaj și demnitate.
01 Iul 2025