Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Slatina, în prag de sărbătoare
15.01.2016
Autor articol: OltTv
Vizualizari: 77

Slatina are cu ce se lăuda. Sute de elevi şi profesori au reuşit, prin întreaga activitate şcolară desfăşurată anul trecut, să facă cinte oraşului atât la nivel naţional, cât şi internaţional. Pentru meritele lor deosebite, cu toţii vor fi premiaţi în cadrul Galei Campionilor.




Manifestările prilejuite de împlinirea a 648 de ani de la prima atestare documentară a Slatineni vor debuta miercurea viitoare, cu o seară culturală. Va fi momentul în care iubitorii muzicii clasice vor putea asista la un spectacol extraordinar.

Seara de 21 ianuarie va fi dedicată Superlativelor, atunci când zeci de oameni de afaceri şi reprezentanţi ai instituţiilor vor fi premiaţi pentru întreaga actvitate. O zi mai târziu aproape 1.000 de elevi şi profesori vor trece pragul centrului Cultural pentru a fi premiaţi.

Nici seniorii cetăţii nu au fost uitaţi. Şi pentru ei, Primăria Slatina, a pregătit, ca în fiecare an, premii de fidelitate.

Manifestările se vor încheia pe 24 ianuarie, cu momentul depunerii de corane la statuia domnitorului Alexandru Ioan Cuza. Duminică, slătinenii sunt invitaţi pe Esplanadă, acolo unde se pot prinde în Hora Unirii. Pe lista artiştilor care vor susţine spectacole la Slatina săptămâna viitoare se află nume precum Lidia Buble, Andra, Aurel Tămaş şi Mihai Mărgineanu.

Redactor: Iulia Nedeloiu
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE