Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Elevii din Slatina premiaţi în cadrul ediţiei a VII-a a Galei Laureaţilor.
19.01.2023
Autor articol: null admin
Vizualizari: 58

olttv


Elevii din Slatina cu rezultate deosebite la învăţătură, în anul 2022, dar şi profesorii lor, vor fi premiaţi în cadrul ediţiei a VII-a a Galei Laureaţilor, organizată pe 20 ianuarie, de Primărie pentru marcarea a 655 de ani de la prima atestare documentară a oraşului.
Festivitatea de premiere se desfăşoară la Centrul Cultural „Eugen Ionescu” din Slatina, în data de 20 ianuarie 2023.
Se acordă diplomă de merit și premiu în bani, tuturor elevilor/elor care au obținut în anul școlar 2021-2022 premiile: I, II, III, mențiune, premiul special sau mențiune specială la fazele naționale ale olimpiadelor organizate cu sprijinul Ministerului Educației, respectiv sunt cuprinse în fiecare an în calendarul competițiilor naționale pe discipline școlare.
1. Bursa „Eugen Ionescu”
1.1 Premiul I, Locul I, Medalie de aur – 750 lei / elev/ă
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Mușa Iuliana Măruța – Locul I la Olimpiada Națională de Geografie;

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Măricuțoiu Maria – Premiul I la Olimpiada Națională de Limba Română;
2. Mateescu Bogdan Matei – Medalie de aur la Olimpiada Națională de Lingvistică;
3. Ungureanu Sara – Premiul I proba proiect la Olimpiada Națională de Limba germană;
4. Marcu Ștefan Gabriel – Premiul I la Olimpiada Națională de Limbi clasice - limba latină;
5. Drăguț Mario Cosmin – Premiul I la Olimpiada Națională de Matematică;
6. Gheorghe Andrei Bogdan – Premiul I la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată ACADNET;

1.2. Premiul II, Locul II, Medalie de argint – 650 lei / elev/ă

Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Cruceru Sorin Marinel – Medalie de argint la Olimpiada de Tehnologie a Informației

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Anghel Valentin Andrei – Premiul II la Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox;

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Logofătu Denisa – Medalie de argint la Olimpiada Națională de Lingvistică;
2. Cruceru Enya Maria – Medalie de argint la Olimpiada Națională de Lingvistică;
3. Rotaru Alexandru – Premiul II la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată ACADNET;
1.3. Premiul III, Locul III, Medalie de bronz – 500 lei / elev/ă

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Paraschiva Octavian Alexandru – Medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică;

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Lîlă Adela Ștefania – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de Lingvistică;
2. Boțoman George Alexandru – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de Lingvistică;
3. Căpățână Alexandra Maria – Premiul III proba proiect la Olimpiada Națională de Limba germană;
4. Popa Filip Andrei – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de Matematică;
5. Bilauschi Simina Gabriela – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de fizică;

1.4 Mențiune, Premiul special, mențiune specială – 250 elev/ă Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Aflagea Sara Maria – Mențiune Olimpiada Națională de benzi desenate.

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

1. Mușa Patricia Elena – Premiul special la Olimpiada de limba și literatura română.

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Bărbuia Bianca – Mihaela – Mențiune la Olimpiada Națională de Biologie;
2. Butoi Alexandra Andreea – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză;
3. Costaș Teodora – Bianca – Mențiune la Olimpiada Națională de Biologie;
4. Nicola Clara – Andreea – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Romană;
5. Nițoi Maria – Premiul special la Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox;
6. Vătășoiu Tania Maria - Premiul special – Olimpiada Națională Interdisciplinară „Cultură și spiritualitate românească”.

Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Vizonie Ana – Maria – Mențiune Olimpiada de Fizică – Bacău 2022.

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Popa Lidia Ștefania – Premiul Special la Olimpiada Națională de Limba Română;
2. Bilauschi Simina Gabriela – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză;
3. Perianu Carina Alessia – Mențiune de onoare la Olimpiada Națională de Matematică;
4. Tănase Mihai Florin – Premiul special la Olimpiada Națională „Științele pământului”;
5. Prina Alexandru Ionuț – Premiul special la Olimpiada Națională „Științele pământului”;
6. Matei Jasmine Andreea – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate științifică;
7. Raicea Laurențiu Ștefan – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate științifică;
8. Stănică Larisa Ștefania – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate științifică;
9. Popescu Florin Cosmin – Mențiune la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată ACADNET;
10. Sanda Bianca Iuliana – Mențiune specială Olimpiada Națională de limba franceză Craiova 2022;
11. Cărnaru Annelisse – Maria – Cornelia – Mențiune specială Olimpiada Națională de limba franceză Craiova 2022;

Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Olaru Mihnea Răzvan – Premiul special și premiul „Ecclesia” – Olimpiada Națională Interdisciplinară „Cultură și spiritualitate românească”.
2. Premiul de calitate în educație acordat pentru premierea în cadrul Concursurilor Naționale,
Olimpiade naționale organizate sub egida Universităților sau Societăților naționale de profil din România (materiile la care se organizează olimpiade naționale anual: limba română, matematică, fizică, chimie, biologie, istorie, geografie, informatică, informatică aplicată, limba engleză, limba franceză, limba germană, etc.). În cazul în care elevul/eleva a fost premiat la mai multe materii de studiu, se va acorda doar premiul cel mai mare obținut, indiferent de disciplină.
2.1. Premiul I, Locul I – 450 lei elev/ă

Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Vlad - Țăndărică Mihai Elisei – Robocampion Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH.

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Nedelcu Eduard - Emilian – Premiul I Concursul Național de fizică PHI 2022;
2. Popa Andrei – Premiul I Concursul Național de fizică PHI 2022;

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
1. Ciurea Teodora Maria – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;
2. Comănceanu Daria Andreea – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”;
3. Lîlă Ștefania Adela – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”;
2.2 Premiul II, Locul II – 350 lei elev/ă

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Dincă Ana Erika – Premiul II Concurs Național de fizică PHI 2022.

Şcoala Gimnazială „George Poboran”
1. Nițu Eugen Ionel – Premiul II Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică.

Şcoala Gimnazială Nr. 3
1. Ciobanu Alexia - Maria – Premiul II Concurs Național de fizică PHI 2022.

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Preduț Florin – Sebastian – Premiul II Concursul Național de fizică PHI 2022;
2. Szocs Matei – Premiul II Concursul Național de fizică PHI 2022;

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Coconu Alexia - Premiul II la Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică;
2. Păcioianu Teodora – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC Sibiu;
2.3. Premiul III, Locul III, Mențiune, Premiul special – 250 lei elev/ă Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Ionescu Violeta Ariana – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022;
2. Vlad - Țăndărică Mihai Elisei – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022;
3. Luță David Andrei – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;

Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Măican Timeea Ioana – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022.

Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”
1. Marin Rareș Florin – Mențiune la Concursul Național de Fizică PHI 2022.

Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Șerban Iustin Vasile – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
2. Vlădescu Mihai Ștefan – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
3. Giura Popa Lucian – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
4. Pietriș Mario Gabriel – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
5. Gogoț Raul Mihai – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
6. Pătrașcu Ștefan – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
7. Militaru Marius Narcis – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
8. Cîrju Valentin Cosmin – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
9. Bordencea Andrei Daniel – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
10. Cebuc Mihaela – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
11. Dună Alin Florin – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
12. Cârnaru Mihai Andrei – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
13. Cheroiu Cosmin Cristian – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
14. Mitrache Stelian Gabriel – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
15. Lodor David Andrei – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
16. Nedelescu Marian Claudiu – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
17. Nedelescu George Cătălin – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH.

Şcoala Gimnazială Nr. 3
1. Secetă–Munteanu Maria – Daniela – Premiul III Concurs Național de fizică PHI 2022.

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Coneschi Vlad Silviu – Mențiune la Olimpiada Națională de Informatică – Societatea pentru Excelență și performanță în Informatică;
2. Vizonie Gabriel – Cătălin – Premiul III la Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică;

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Ștefănescu Alexandru Ionuț - Premiul III la Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică;
2. Gogoneață Radu Andrei - Mențiune la Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică.
3. Prodan Florin Mihai Alexandru – Medalie de Bronz Olimpiada de informatică SEPI;
4. Șerban Victor – Mențiune la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC Sibiu;
5. Duțescu Anda Elena – Mențiune la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC;
6. Rada Andrei – Premiul III la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC;

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Dinculescu David – Premiul special la Concursul Național de biologie „George Emil Palade”;
2. Glasu Eric – Gabriel – Premiul special la Concursul Național - Olimpiada de Geografie Terra Mică;
3. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” – 375 lei elev/ă
Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în anul 2022 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent.

Şcoala Generală nr. 1 –media 10
1. Strîmbeanu Alexandru Daniel – clasa a VII-a
2. Gulie Florentin Georgian – clasa a VI-a
3. Cojocaru Ana – clasa a VII-a

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10
1. Ghiță Camelia Bianca – clasa a V-a
2. Răuță Vlad Andrei – clasa a V-a
3. Stănescu Bianca Maria – clasa a V-a
4. Lunganu Ștefania Monica – clasa a V-a
5. Răduleț Matei Gabriel – clasa a V-a
6. Chivu Mihaela Daria – clasa a VI-a
7. Ionescu Violeta Ariana – clasa a VI-a
8. Cimpoaică Nicoleta Teodora – clasa a VI-a
9. Potecea Alexandra – clasa a VI-a
10. Luculescu Patricia Maria – clasa a VII-a
11. Tîțopan Alina Ștefania – clasa a VII-a
12. Vasile Sara Gabriela – clasa a VII-a
13. Vlad Țăndărică Mihai Elisei – clasa a VII-a
14. Cârstea Mario Narcis Florentin – clasa a VII-a
15. Răuță Tudor Ștefan – clasa a VII-a
16. Pitei Maria Daniela – clasa a VIII-a
17. Elisei Bianca Nicoleta – clasa a VIII-a
18. Gheorghe Alexandra Maria – clasa a VIII-a
19. Opriș Mario Alexandru – clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10
1. Anton Irina – clasa a V-a
2. Ciobanu Daria Amalia Valentina – clasa a V-a
3. Dinu Răzvan Florin – clasa a V-a
4. Luță Elena Alexia – clasa a V-a
5. Necșoi Denis Mihai – clasa a V-a
6. Nețoi Robert Marian – clasa a V-a
7. Popa Dan Florin – clasa a V-a
8. Bogoi Vasile Radu – clasa a V-a
9. Penescu Maia Elena – clasa a V-a
10. Prioteasa Maria Alexia – clasa a V-a
11. Prună Ștefan Alexandru – clasa a V-a
12. Suciu Raissa – clasa a V-a
13. Basarab Andrei Daniel – clasa a V-a
14. Bădescu Ștefan – clasa a V-a
15. Băluță Matias Andrei – clasa a V-a
16. Buruiană David Eugen – clasa a V-a
17. Daniel Andreea Diana – clasa a V-a
18. Doagă Radu Ioan – clasa a V-a
19. Dobre Denis Ștefan – clasa a V-a
20. Mitran Maria Bianca – clasa a V-a
21. Negrescu Bianca Ana-Maria – clasa a V-a
22. Popescu Maria Larisa – clasa a V-a
23. Poponete Maria Bianca – clasa a V-a
24. Puicu Sofia Maria – clasa a V-a
25. Ștefaănescu Andreea – clasa a V-a
26. Toma Andrei Christian – clasa a V-a
27. Voichiță Maria Daniela – clasa a V-a
28. Ciobanu Alexia Maria – clasa a VI- a
29. Cîrstea Daria Maria – clasa a VI- a
30. Curt Yasmina Maria Alexandra – clasa a VI- a
31. Lișcă Sara Andreea – clasa a VI- a
32. Mierleșteanu Maria – clasa a VI- a
33. Nica Elena Alexandra – clasa a VI- a
34. Nica Ștefania Iustina – clasa a VI- a
35. Paraschiv Maria Rebeca – clasa a VI- a
36. Pietriși Alessia Maria – clasa a VI- a
37. Șelaru Andrei Răzvan – clasa a VI- a
38. Tătăranu Anya Elena – clasa a VI- a
39. Albeanu Andrada Ștefania – clasa a VI- a
40. Cioponea Florin – Eduard – clasa a VI- a
41. Drăghici Ianis Adrian – clasa a VI- a
42. Gibea Irina Elena – clasa a VI- a
43. Trifu Alexandra Maria – clasa a VI- a
44. Popa Anna Ștefania – clasa a VII- a
45. Țeghe Maria Isabela – clasa a VII- a
46. Chițu Simina Mihaela – clasa a VII- a
47. Cîrciumaru Daria Maria – clasa a VII- a
48. Ghindescu Mihai – clasa a VII- a
49. Ianoși Teodora Ana-Maria – clasa a VII- a
50. Lică Maria Carla – clasa a VII- a
51. Mîș David Andrei – clasa a VII- a
52. Nedelea Bianca Ioana – clasa a VII- a
53. Pătrașcu Bianca Ioana – clasa a VII- a
54. Tomescu Daria Elena – clasa a VII- a
55. Bărbuică Ioan Rareș – clasa a VIII- a
56. Amza George Alexandru – clasa a VIII- a
57. Andrei Eduard Mihai – clasa a VIII- a
58. Barbu Ion Alexandru – clasa a VIII- a
59. Dincă Alexandru Ștefan – clasa a VIII- a
60. Luță Denisa Nicoleta – clasa a VIII- a
61. Popa Mihai Gabriel – clasa a VIII- a
62. Sîrbu Daniel – clasa a VIII- a
63. Tudoroiu Andrei Alexandru – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” – media 10
1. Andrei Maria Alexandra – clasa a V- a
2. Baroană Andreea – clasa a V- a
3. Bratu Ioana Rebeca – clasa a V- a
4. Lazăr Anamaria Simona – clasa a V- a
5. Lupu Alex Marius – clasa a V- a
6. Toader Maia Florentina – clasa a V- a
7. Chiriță Mircea Cătălin – clasa a V- a
8. Corman Gabriel Vlad – clasa a V- a
9. Măican Timeea Ioana – clasa a VI- a
10. Vizonie Ana Maria – clasa a VI- a
11. Ana Nicole Andreea – clasa a VII- a
12. Andrei Daria Maria – clasa a VII- a
13. Călin Maria Alexandra – clasa a VII- a
14. Ciopor Yanis Andrei – clasa a VII- a
15. Godeanu Robert Mihai – clasa a VII- a
16. Manea Alexandra Maria – clasa a VII- a
17. Minulescu Severian – clasa a VII- a
18. Popa Luca Nicolae – clasa a VII- a
19. Obrocea Dragoș Andrei – clasa a VII- a
20. Ban Alexandru Mihai – clasa a VII- a
21. Filip Cătălin Andrei – clasa a VII- a
22. Șerban Bogdan Florin – clasa a VII- a
23. Sulayman Mohammad – clasa a VIII- a
24. Țoiu Raluca – clasa a VIII- a
25. Nițu Maria – clasa a VIII- a
26. Sofia Iulian Ionuț – clasa a VIII- a
27. Tița Andreea Irina – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă” – media 10
1. Bondoc Alexia Andreea – clasa a V- a
2. Florea Loredana Elena – clasa a V- a
3. Mustață Rebeca Maria – clasa a V- a
4. Mușa Patricia Elena – clasa a V- a
5. Petroi Anaya Veronica – clasa a V- a
6. Vișan Ioana Alexandra – clasa a V- a
7. Iordache Andrei Iustin – clasa a V- a
8. Andronăchescu Stefania Catalina – clasa a VI- a
9. Breazu Mădălina Mihaela – clasa a VI- a
10. Dincă Ana Erika – clasa a VI- a
11. Barbu Maria Silvia – clasa a VI- a
12. Dobre Mihaela Diana – clasa a VI- a
13. Georgescu Denis Cristian – clasa a VI- a
14. Ivan Stefan Daniel – clasa a VI- a
15. Anghelache Alexandra Maria – clasa a VII- a
16. Ciocan Lavinia Elena – clasa a VII- a
17. Dinculescu Catrina Ioana Maria – clasa a VII- a
18. Clipcea Steciuf David Yanis – clasa a VIII- a
19. Dobre Elena Izabela – clasa a VIII- a
20. Jugănaru Vlad Emilian – clasa a VIII- a
21. Măriuș Andreea – clasa a VIII- a
22. Militaru Bianca Gabriela – clasa a VIII- a
23. Nedeianu Oana Maria – clasa a VIII- a
24. Sunică Nicole Andreea – clasa a VIII- a
25. Popescu Denisa Gabriela – clasa a VIII- a
26. Vișan Maria Mihaela – clasa a VIII- a
27. Băbărelu Sara – clasa a VIII- a
28. Bobeică Radu Matei – clasa a VIII- a
29. Mihai Alex Ioan – clasa a VIII- a
30. Olanu Gabriel Andrei – clasa a VIII- a
31. Vlădut Alex Gabriel – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10
1. Donea Gabriela Ilya – clasa a V- a
2. Dragă Maria Emilia – clasa a V- a
3. Dumitrescu Edesia Andreea – clasa a V- a
4. Dumitrescu Vlad Mihai – clasa a V- a
5. Dumitrescu Claudiu Ianis – clasa a V- a
6. Ilie Maria Natalia – clasa a V- a
7. Petre Elisa – clasa a V- a
8. Preda Gabriel Bogdan – clasa a V- a
9. Șerban Anastasia Ștefania – clasa a V- a
10. Vîrșă Răzvan Mihai – clasa a V- a
11. Vasile David Gabriel – clasa a V- a
12. Barbu Bianca Anemari – clasa a V- a
13. Catrina Cezar Ștefan – clasa a V- a
14. Călina Melek Maria – clasa a V- a
15. Constantinescu Rareș Gabriel- clasa a V- a
16. Dincă Maya Maria – clasa a V- a
17. Necula Andrei Daniel – clasa a V- a
18. Popa Ayan Ștefan – clasa a V- a
19. Timofte Bogdan Mihai – clasa a V- a
20. Vlad Eduard Ștefan – clasa a V- a
21. Anton Cătălin Andrei - clasa a V- a
22. Danciu Andrei – clasa a V- a
23. Morărescu Daria Gabriela – clasa a V- a
24. Pătru Andrei Petrișor – clasa a V- a
25. Zatusevschi Vitali Andrei - clasa a V- a
26. Aldea Robert Gabriel – clasa a VI- a
27. Georgescu Vlad Andrei – clasa a VI- a
28. Gherghu Teodora – clasa a VI- a
29. Moțoc Andrei Dragoș – clasa a VI- a
30. Sandu Mihai Daniel – clasa a VI- a
31. Șurloiu Maria Andreea – clasa a VI- a
32. Mitrache David Andrei – clasa a VI- a
33. Burcă Tudor – clasa a VI- a
34. Ionescu Alexandru Florin – clasa a VI- a
35. Marcu Gabriela Izabela – clasa a VI- a
36. Oporanu Lorena Ioana – clasa a VI- a
37. Oprișan Alexandra Maria – clasa a VI- a
38. Popescu Marius Ionuț – clasa a VI- a
39. Popescu Radu Teodor – clasa a VI- a
40. Turcu Marius Bogdan – clasa a VI- a
41. Jidovu Ana Miruna – clasa a VI- a
42. Ghioca Ana Maria – clasa a VI- a
43. Stan Ayana Ștefania – clasa a VI- a
44. Toma Antonio Ionuț – clasa a VI- a
45. Filișanu Andrei Daniel – clasa a VII- a
46. Paraschiva Mihaela Olivia – clasa a VII- a
47. Andrei Radu Petruț – clasa a VII- a
48. Bîscoveanu Bianca Maria – clasa a VII- a
49. Gheorghe Andrei Cătălin – clasa a VII- a
50. Paraschiva Octavian Alexandru – clasa a VII- a
51. Peia Claudiu Ionuț – clasa a VII- a
52. Badea Anastasia – clasa a VIII- a
53. Dumitru Andrei Damian – clasa a VIII- a
54. Fulga Nicolas Adel – clasa a VIII- a
55. Oprea Andreea Patricia – clasa a VIII- a
56. Albu Antonia Elena – clasa a VIII- a
57. Filea Andra Ioana – clasa a VIII- a
58. Iancu Maria Georgiana – clasa a VIII- a
59. Ispas Delia Maria – clasa a VIII- a
60. Popa Ana-Maria – clasa a VIII- a
61. Popescu Adriana Teodora – clasa a VIII- a
62. Preda Cristiana Ștefania – clasa a VIII- a
63. Udma Andrei Tiberiu – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” – media 10
1. Ardeleanu Mihaela – clasa a V- a
2. Drăgan Iordache Alexia Maria – clasa a V- a
3. Dumitrescu Andreea Alexia Violeta – clasa a V- a
4. Haloiu Alexandru – clasa a V- a
5. Iliuță Miruna Teodora – clasa a V- a
6. Ion Antonia Georgiana – clasa a V- a
7. Joia Antonio Ionuț – clasa a V- a
8. Papuc Karina Andreea – clasa a V- a
9. Trântescu Amalia Gabriela – clasa a V- a
10. Țugulan Robert Mihaiță – clasa a V- a
11. Neacșu Mihnea Cătălin – clasa a V- a
12. Postolache Maria Natalia – clasa a V- a
13. Ristea Georgiana Natalia – clasa a V- a
14. Trușcă Theodora Maria – clasa a V- a
15. Vîlcea Adelin Gabriel – clasa a V- a
16. Caliu Eva – clasa a V- a
17. Dragomir Maria Bianca – clasa a V- a
18. Militaru Cosmin – clasa a V- a
19. Tănăsie Marin Elisa – clasa a V- a
20. Bărbuia Maria – clasa a VI-a
21. Cîrciumaru Antonia Georgiana – clasa a VI-a
22. Marin Rareș – clasa a VI-a
23. Zuvelcatu Bianca – clasa a VI-a
24. Floarea Alexandru – clasa a VI-a
25. Sîrbu Bianca – clasa a VII-a
26. Bîțică Yanis Mathias – clasa a VII-a
27. Barbu Ionuț – clasa a VII-a
28. Bît Maria Denisa – clasa a VII-a
29. Chiroiu Maria Valentina – clasa a VII-a
30. Trușcă Robert Ionuț – clasa a VII-a
31. Focaru Mihai Claudiu – clasa a VII-a
32. Stănculeț Bianca – clasa a VIII-a
33. Sterpu Maria Teodora – clasa a VIII-a
34. Știrbescu Ana Maria – clasa a VIII-a
35. Vasilescu Andreea Alexandra – clasa a VIII-a
36. Rotaru Denis – clasa a VIII-a
37. Relea Mario – clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială „George Poboran” – media 10
1. Dinu Ana Maria – clasa a V- a
2. Dogaru Elena Ariadna – clasa a V- a
3. Guran Laura Andreea – clasa a V- a
4. Guran Robert Ionuț – clasa a V- a
5. Marcoci Ianis Gabriel – clasa a V- a
6. Nistor Claudiu Ionuț – clasa a V- a
7. Popistaș Miruna Teodora – clasa a V- a
8. Radu Alessia Maria – clasa a V- a
9. Rădulescu Daria Maria – clasa a V- a
10. Simoiu David Constantin – clasa a V- a
11. Stanciu Ana Maria – clasa a V- a
12. Vișan Amma Elena – clasa a V- a
13. Boșoagă David Petru – clasa a V- a
14. Curelea Magdalena Andreea – clasa a V- a
15. Ivan Adrian Alexandru – clasa a V- a
16. Terci Lusiana Andreea – clasa a V- a
17. Cioroianu Gabriela Emilia – clasa a V- a
18. Ștefan Alessia Andreea – clasa a V- a
19. Dinică Alessia Valentina – clasa a V- a
20. Boștină Roberta Gabriela – clasa a V- a
21. Cojocaru Karla Gabriela – clasa a V- a
22. Cinculescu Marius Eduard – clasa a V- a
23. Mustățea Alexandru Nicolae – clasa a V- a
24. Vîntu Miruna – Ștefania – clasa a V- a
25. Maxim David – Nicușor – clasa a VI- a
26. Nedeianu Patricia – Maria – clasa a VI- a
27. Rizea Raisa – Teodora – clasa a VI- a
28. Mateșică Daria – Maria – clasa a VI- a
29. Alexandrescu Eduard Gabriel – clasa a VI- a
30. Becheanu Maria – Irina – clasa a VI- a
31. Diaconescu Andreea – Maria – clasa a VI- a
32. Fota Ana – Maria – clasa a VI- a
33. Iliuță Andrei Antonia – clasa a VI- a
34. Pătrașcu Erika – Andreea – clasa a VI- a
35. Tița Alexandru – Gabriel – clasa a VI- a
36. Trandafir Irina – Florentina – clasa a VI- a
37. Udrea Erika – Maria – clasa a VI- a
38. Vasilescu Alexia – Maria – clasa a VI- a
39. Gheorghe Andrada – clasa a VII- a
40. Lascu Andreea – Rebeca – clasa a VII- a
41. Opran Bianca – Marina – clasa a VII- a
42. Pițigoi Noemy – Georgiana – clasa a VII- a
43. Popa Larisa – Gabriela – clasa a VII- a
44. Băjan Erik – Marius – clasa a VII- a
45. Popescu Andreea Cătălina – clasa a VIII- a
46. Uță Bianca Maria – clasa a VIII- a
47. Năstase Alessia – Maria – clasa a VIII- a
48. Ștefan Darius – Andrei – clasa a VIII- a
49. Mititelu Maria – Denisa – clasa a VIII- a
50. Prioteasa Robert – Constantin – clasa a VIII- a
51. Stănică Elena – Teodora – clasa a VIII- a

Colegiul Național „Ion Minulescu” – media 10
1. Diaconu Daria Anamaria – clasa a V- a
2. Jipescu Andreea Diana – clasa a V- a
3. Olteanu David Gabriel – clasa a V- a
4. Spălățelu Emma Nicole – clasa a V- a
5. Băduică Maria Violeta – clasa a V- a
6. Ciobanu Alexia Gabriela – clasa a V- a
7. Dorobănțoiu Mihai Florin – clasa a V- a
8. Găneșanu Drăgan Maria – clasa a V- a
9. Gheorghe Diana Maria – clasa a V- a
10. Ioniță Raisa Elena – clasa a V- a
11. Maricescu Bianca Maria Alexandra – clasa a V- a
12. Marin Bianca Maria – clasa a V- a
13. Mîndroc Mihail – clasa a V- a
14. Nistor Maria Elena – clasa a V- a
15. Oancea Radu Andrei – clasa a V- a
16. Olaru Bianca Andreea – clasa a V- a
17. Predună Maria Livia – clasa a V- a
18. Safta Gabriela Maria – clasa a V- a
19. Safta Elena Ștefania – clasa a V- a
20. Stanca Denis Mihai – clasa a V- a
21. Toader Patrik Tiberiu – clasa a V- a
22. Tomescu Elena Raluca – clasa a V- a
23. Tudor Alexandra – clasa a V- a
24. Diniță Andrei Ștefan – clasa a V- a
25. Geană Maria Alexandra – clasa a V- a
26. Spoială Ionuț Sebastian – clasa a V- a
27. Stan Teodor Nicolae – clasa a V- a
28. Anuța Ioan Mihai – clasa a V- a
29. Călinescu Maria Cristina – clasa a V- a
30. Chircuș Ayana Cătălina – clasa a V- a
31. Dorobanțu Mihai Răzvan – clasa a V- a
32. Mihalache Robert Mihai – clasa a V- a
33. Mitran Matei Alin – clasa a V- a
34. Mitrănuș Alexandru – clasa a V- a
35. Nedelcu Elena – clasa a V- a
36. Popa Bogdan Ștefan – clasa a V- a
37. Trușcă Maria Denissa – clasa a V- a
38. Tudosie Andra Georgiana – clasa a V- a
39. Geauca Iustina Elena – clasa a V- a
40. Ghergu Alexandru Gabriel – clasa a V- a
41. Stancu Andrei Răzvan Marius – clasa a V- a
42. Andrei Mihnea Gabriel – clasa a VI- a
43. Bojin Daria Maria – clasa a VI- a
44. Cincă Alexandra Georgiana – clasa a VI- a
45. Ciolponea Timeea Maria – clasa a VI- a
46. Ciucu Ionuț Andrei – clasa a VI- a
47. Ciugulea Karina Elena – clasa a VI- a
48. Dinu -Marcu Alexandra – clasa a VI- a
49. Popa Bianca Andreea – clasa a VI- a
50. Dogeanu Petru Andrei Valentin – clasa a VI- a
51. Nițoi Alexandra Irina – clasa a VI- a
52. Radu Teodora Marina – clasa a VI- a
53. Taifas Mihnea Laurențiu – clasa a VI- a
54. Trăistaru Andreea Georgiana – clasa a VI- a
55. Bocai Alexia Maria – clasa a VI- a
56. Boldișor Mihai Robert – clasa a VI- a
57. Ciurea Teodora Maria – clasa a VI- a
58. Perianu Karina Alessia – clasa a VI- a
59. Ștefănescu Alexandru Ionuț – clasa a VI- a
60. Vlad Erik Mihai – clasa a VI- a
61. Drinciu Luca Alexandru – clasa a VII- a
62. Cristea David Andrei – clasa a VII- a
63. Diaconu Mihnea Cristian – clasa a VII- a
64. Dumitrache Andrada Cătălina – clasa a VII- a
65. Dumitrescu Rareș – clasa a VII- a
66. Găina Daria Silviana – clasa a VII- a
67. Iordache Denis Andrei – clasa a VII- a
68. Mihalcea Marius Mihai – clasa a VII- a
69. Rotaru Adela Maria – clasa a VII- a
70. Vîrban Teodora – clasa a VII- a
71. Voicu Ioana Mara – clasa a VII- a
72. Crăciun Mihai – clasa a VII- a
73. Gogoneață Radu Andrei – clasa a VII- a
74. Mateescu Matei Bogdan – clasa a VII- a
75. Stan Gabriel Alexandru – clasa a VII- a
76. Smarandache David Gabriel – clasa a VIII- a
77. Rădulescu Ana Maria – clasa a VIII- a
78. Vasile Silviu Andrei – clasa a VIII- a
79. Badea Teodora Cătălina – clasa a VIII- a
80. Ciobanu Cristian Ștefan – clasa a VIII- a
81. Coconu Călin Nicolas – clasa a VIII- a
82. Constantin Maria – clasa a VIII- a
83. Gheorghe Claudiu – clasa a VIII- a
84. Hanganu Oana – clasa a VIII- a
85. Postolache Andrei Sebastian – clasa a VIII- a
86. Pușcașu Mara Riana – clasa a VIII- a
87. Spiridon Sara Alessia Maria – clasa a VIII- a
88. Stavre Alessandra Maria – clasa a VIII- a
89. Constantin Alesia Maria – clasa a VIII- a
90. Deaconu Andreea – clasa a VIII- a
91. Florescu Bianca Maria – clasa a VIII- a
92. Florică Maria Eliana – clasa a VIII- a
93. Popa Lidia Ștefania – clasa a VIII- a
94. Safta Maria Alexandra – clasa a VIII- a
95. Sanda Maria Ana – clasa a VIII- a
96. Sebeștean Bianca Mihaela – clasa a VIII- a
97. Ignat - Andrei Otilia – clasa a VIII- a
98. Cheroiu Elisabeta Julia – clasa a IX- a
99. Coșerea Vlad Teodor – clasa a IX- a
100. Dan Ioan Alexandru – clasa a IX- a
101. Bălășoiu Bianca Maria – clasa a IX- a
102. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a IX- a
103. Căpățînă Alexandra Maria – clasa a IX- a
104. Popa Luca Teodor – clasa a IX- a
105. Rizea-Niță Andrei Theodor – clasa a IX- a
106. Popescu Marinela Luisa – clasa a IX- a
107. Bolborea Radu Ionuț – clasa a X- a
108. Cărnaru Anelisse Maria Cornelia – clasa a X- a
109. Grădinaru Bianca Iulia – clasa a X- a
110. Untea Alexandra Nicoleta – clasa a X- a
111. Trușcă Irina Maria – clasa a X- a
112. Voicu Antonia Carla – clasa a X- a
113. Bălan Maria Alexandra – clasa a X- a
114. Dumitrache Ana Maria Tatiana – clasa a X- a
115. Constantinescu Ștefania Iuliana – clasa a X- a
116. Constantin Maria Teodora – clasa a X- a
117. Gușatu Elena Mirela – clasa a X- a
118. Mihalache Elena Lavinia – clasa a X- a
119. Pașalică Alexandra Florentina – clasa a X- a
120. Ciobanu Aida Ioana – clasa a X- a
121. Grădinaru Iulia Maria – clasa a X- a
122. Podoleanu Iustina – clasa a X- a
123. Degeratu Răzvan Andrei – clasa a XI- a
124. Diaconescu Ștefania Clara – clasa a XI- a
125. Manolache Maria Cătălina – clasa a XI- a
126. Militaru Ionuț Marius – clasa a XI- a
127. Pătrașcu Gabriel Alexandru – clasa a XI- a
128. Șugubețu Adriana – clasa a XI- a
129. Romanescu Andi – clasa a XI- a
130. Spînu Andreea Maria – clasa a XI- a
131. Manda Cătălina Ștefania – clasa a XI- a
132. Albotă Carmen Maria – clasa a XI- a
133. Brătulescu Mihaela Alexandra – clasa a XI- a
134. Gîrtan Maria Georgiana – clasa a XI- a
135. Purcărea Elena Cristina – clasa a XI- a
136. Crețan Olivia Mihaela – clasa a XI- a
137. Florescu Livia Elena – clasa a XI- a
138. Puținelu Mara – clasa a XI- a
139. Spulber Maria Adelina Izabela – clasa a XI- a
140. Voicu Natalia Andreea – clasa a XI- a
141. Drăguț Mario Cosmin – clasa a XII- a
142. Ciulincă Andra Ștefania – clasa a XII- a
143. Mărgheanu Cristina Andreea – clasa a XII- a
144. Pălăștea Ema Andreea – clasa a XII- a
145. Tănase Mihai Florin – clasa a XII- a
146. Teleșpan Cristina Ioana – clasa a XII- a
147. Tihan Carla Iulia – clasa a XII- a
148. Florea Ștefan Mihai – clasa a XII- a
149. Simionescu Matei – clasa a XII- a
150. Vancică Mario Gabriel – clasa a XII- a
151. Drinciu Cristina – clasa a XII- a
152. Savu Andrei Silviu – clasa a XII- a
153. Tipluică Maria Anisia – clasa a XII- a
154. Cocoșatu Veronica – clasa a XII- a
155. Dan Florina Georgiana – clasa a XII- a
156. Paniță Estera Mihaela – clasa a XII- a
157. Popescu Cristina Elena – clasa a XII- a
158. Raboj Elena – clasa a XII- a
159. Roșioru Elena Daria – clasa a XII- a
160. Tituleasa Georgiana Cristina – clasa a XII- a
161. Roșoga Petre Marinel – clasa a XII- a

Colegiul Național ”Radu Greceanu” – media 10
1. Băcanu Maria Ioana, clasa a VI-a;
2. Boarnă Maria Ștefania , clasa a VI-a
3. Drugă David , clasa a VI-a
4. Glasu Eric-Gabriel, clasa a VI-a
5. Micu Raisa-Maria, clasa a VI-a
6. Paraschiv Ștefania Valentina, clasa a VI-a
7. Tincă Maya-Mihaela, clasa a VI-a
8. Drăgan Antonia-Teodora, clasa a VII-a
9. Enache Alexandra Mihaela, clasa a VII-a
10. Leonte Anastasia, clasa a VII-a
11. Marinescu Sara Ștefania, clasa a VII-a
12. Nedelcu Eduard Emilian, clasa a VII-a
13. Preduț Florin – Sebastian, clasa a VII-a
14. Barbu Briana Cătălina, clasa a VIII-a
15. Bălășoiu Luca George, clasa a VIII-a
16. Bodescu Maria Andreea, clasa a VIII-a
17. Miercan Alexandru – Mario, clasa a VIII-a
18. Mihalache Maria – Alexandra, clasa a VIII-a
19. Moraru Sara Maria, clasa a VIII-a
20. Preda Alina Violeta, clasa a VIII-a
21. Prioteasa Daria, clasa a VIII-a
22. Radu Alexia, clasa a VIII-a
23. Szocs Matei, clasa a VIII-a
24. Toma Ioana – Alexandra, clasa a VIII-a
25. Torcea Rareș – Mihai, clasa a VIII-a
26. Vizonie Gabriel - Cătălin, clasa a VIII-a
27. Nicola Bianca Maria, clasa a X-a
28. Nicola Clara Maria, clasa a X-a
29. Țone Alina Maria, clasa a X-a
30. Ulmeanu Adelaida – Mihaela, clasa a X-a
31. Barcan Ana Maria-Cristina, clasa a XI-a
32. Bărbuia Bianca - Mihaela, clasa a XI-a
33. Bărbulete Alexia Maria, clasa a XI-a
34. Diaconescu Ștefan Viorel, clasa a XI-a
35. Dinculescu Alexandru Ionuț, clasa a XI-a
36. Anghel Valentin Andrei, clasa a XII-a
37. Butoi Alexandra Andreea, clasa a XII-a
38. Coneschi Vlad Silviu, clasa a XII-a
39. Datcu Maria Roxana, clasa a XII-a
40. Florică Bianca Gabriela, clasa a XII-a
41. Gherghina Andreea, clasa a XII-a
42. Marinescu Anca Maria, clasa a XII-a
43. Munteanu Eugen, clasa a XII-a
44. Neacșu Ștefan Valentin, clasa a XII-a
45. Nica Alexandra Izolda, clasa a XII-a
46. Nica Mioara Raluca, clasa a XII-a
47. Oprea Marina, clasa a XII-a
48. Pârvu Andra Georgiana, clasa a XII-a
49. Rusu Bianca Mihaela, clasa a XII-a
50. Sîrbu Corina Elena, clasa a XII-a
51. Szocs Luca, clasa a XII-a
52. Urziceanu David, clasa a XII-a
53. Vasilescu Georgiana Mădălina, clasa a XII-a
54. Vătășoiu Tania Maria, clasa a XII-a
55. Vlad Alexandru Mihai, clasa a XII-a

Liceul cu Program Sportiv – media 10
1. Bouleanu Dimitrie Nicolae – clasa a V- a
2. Ion Sofia Elena – clasa a V- a
3. Prună Miruna Ioana – clasa a V- a
4. Catană Costin Ștefan – clasa a V- a
5. Corbeanu Mihnea Alexandru – clasa a V- a
6. Liță Daniel Ștefan – clasa a V- a
7. Marinescu David Costinel – clasa a V- a
8. Martinescu Nicușor Alexandru – clasa a V- a
9. Măceșanu Miruna Mihaela – clasa a V- a
10. Perpelea David Iulian - clasa a V- a
11. Popescu Yannis Christian Andrei – clasa a V- a
12. Trandafir Nicoleta – clasa a V- a
13. Udrea Nicolas Ionuț – clasa a V- a
14. Comănescu Ștefan – clasa a V- a
15. Cornet Mario Ionuț – clasa a V- a
16. Gheorghe Nicușor Marin – clasa a V- a
17. Cojoacă Maria Alexandra – clasa a VI- a
18. Călin Ana-Maria Ștefania – clasa a VI- a
19. Crețu Ioana Alexandra – clasa a VI- a
20. Dumitrescu Andrei Ștefan – clasa a VI- a
21. Geamănu Teodor Constantin – clasa a VI- a
22. Odagiu Mihai Sebastian – clasa a VI- a
23. Oiță Cristina Cătălina – clasa a VI- a
24. Papuc Adelina – clasa a VI- a
25. Roșu – Neagoie Denis George – clasa a VI- a
26. Stamate Rebecca Andreea – clasa a VI- a
27. Șerpou Matei Iulian – clasa a VI- a
28. Tare Maria – clasa a VI- a
29. Voicu Valeriu Andrei – clasa a VI- a
30. Badea Andreea – clasa a VII- a
31. Cancea Nicolae Eduard – clasa a VII-a
32. Băluțoiu Raluca Maria – clasa a VIII-a
33. Constantin Darius Ionuț – clasa a VIII-a
34. Măgală Alexandra Nicole – clasa a VIII-a
35. Popa Georgiana Elena – clasa a VIII-a
36. Sanda Andra Elena – clasa a VIII-a
37. Sima Albert Gabriel – clasa a VIII-a
38. Vlad Yannis Marian – clasa a VIII-a
39. Voica Maria Teodora – clasa a VIII-a
40. Prodan Nicoleta – clasa a VIII-a
41. Ghimiș Brianna Emilia Liana – clasa a VIII-a
42. Ursu Andrei David – clasa a VIII-a
43. Turcu Yanis Andrei – clasa a X-a
44. Lutreanu Cristina Georgiana – clasa a XI-a
45. Asănică Anya Fiorina Ștefania – clasa a XII-a

Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” –media 10
1. Dumitru David Daniel – clasa a V- a
2. Costache Adela Maria – clasa a V- a
3. Dinculescu Ilinca Maria – clasa a V- a
4. Mierlescu Adelina Ștefania – clasa a V- a
5. Mija Răzvan Patrik – clasa a V- a
6. Nicolae Viorica Oana – clasa a V- a
7. Vlad Sebastian Ștefan – clasa a V- a
8. Dicu Mihaela Cristina– clasa a VI- a
9. Gheorghe Mihai Cristian – clasa a V- a
10. Butucea Andreea Maria – clasa a V- a
11. Ilinca Lucian Valentin – clasa a V- a
12. Mereu Olga Teodora – clasa a V- a
13. Dumitrașcu Bianca Maria – clasa a V- a
14. Georgescu Ianis Laurențiu – clasa a V- a
15. Toma Andrei Bogdan – clasa a VI- a
16. Anghel Clara Ana Maria – clasa a VI- a
17. Hanganu Alexandru Ioan – clasa a VI- a
18. Munteanu Adrian Ștefan – clasa a VI- a
19. Nițu Alexandru Florin – clasa a VI- a
20. Sulger Sara Maria – clasa a VI- a
21. Șerban Maria Teodora – clasa a VI- a
22. Vîlcică Constantin Valentin – clasa a VI- a
23. Vlădescu Mihai Ștefan – clasa a VI- a
24. Crăciun Alexandru Gabriel – clasa a VII- a
25. Geană Sebastian Alexandru – clasa a VII- a
26. Mierlescu Eliza Maria – clasa a VII- a
27. Mustață Daria Ștefania – clasa a VII- a
28. Popa Mădălina Ștefania – clasa a VII- a
29. Ruscu Mihai Răzvan – clasa a VII- a
30. Șerban Iustin Vasile – clasa a VII- a
31. Vătăman Natalia Gabriela – clasa a VII- a
32. Mateescu Andrei Cristian – clasa a VII- a
33. Velcea Letiția Mihaela – clasa a VII- a
34. Galeș Luca – clasa a VIII- a
35. Ilie Alessia Maria – clasa a VIII- a
36. Ionițoaia Miruna Maria – clasa a VIII- a
37. Mândrean Andrei Cristian – clasa a VIII- a
38. Căprăroiu Antonio – clasa a VIII- a
39. Grecu Bianca Ștefania – clasa a VIII- a
40. Ivan Ionuț David – clasa a VIII- a
41. Dudu Karina Cristina – clasa a VIII- a
42. Olaru Miihnea Răzvan – clasa a VIII- a
43. Mitrache Izabela Georgiana – clasa a VIII- a
44. Florea Iustina Maria – clasa a IX- a
45. Tănăsie Lorena Maria – clasa a IX- a
46. Angelescu Alin Ștefan – clasa a X- a
47. Șerban Angela Georgiana – clasa a X- a
48. Terci Adina Maria – clasa a X- a
49. Cismaru Nicoleta Viviana – clasa a XI- a
50. Dumitrescu Alexandra Maria – clasa a XI- a
51. Pătrașcu Ana Maria Mihaela – clasa a XI- a
52. Screciu Constantina Iuliana – clasa a XI- a
53. Mateescu Corina Elena – clasa a XI- a
54. Titoveanu Ianna Dorina – clasa a XI- a
55. Bîzgan Marius Ionuț – clasa a XII- a
56. Nijloveanu Ana Alexandra – clasa a XII- a
57. Ocnaru Denisa – clasa a XII- a
58. Ioniță Mihai Cristian – clasa a XII- a
59. Ionel Ramona Maria – clasa a XII- a

Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Voicu Daria Simona - media 9,76
1. Nițu Ana – Maria – clasa a XI- a

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 9,86
1. Arghir Liliana – clasa a XII - a
2. Stancu Nicoleta – clasa a XII – a
3. Bursa de merit ,,George Poboran” – 250 lei / elev/ă
Se acordă diplomă de merit și o sumă în bani, tuturor elevilor/elor din liceele cu profil tehnologic care au obținut în anul școlar 2021 – 2022, premiile I-III la olimpiadele / concursurile pe meserii în orice fază.

Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Mihai Adrian Daniel – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRIC;
2. Stan Elena Mihaela - – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI;
3. Ciocan Ionuț Florinel – Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRIC;
4. Văduva Dănuț Adrian – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI;
5. Mateescu Ștefan Marian – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI;
6. Măceșanu Ionuț – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
7. Pîrvu – Crăciun David – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
8. Fieraru Mihai – Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
9. Fieraru Bogdan Ionuț – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
10. Iancu Alin Mihăiță – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
11. Giurgia Robert – Andrei – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
12. Leancă Florin – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
13. Calcan Andrei – Horațiu – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
14. Mușat Răzvan – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
15. Zaharia Laurențiu Mihai – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
16. Tomescu Dumitru Mihai – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
17. Popescu Alina Maria – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
18. Bibirici Răzvan Gabriel – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
19. Boroi Adrian Ionuț – Locul I etapa județeană a concursului „Fii un consumator informat”;
20. Iliescu George Alexandru – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”.

Liceul Tehologic „Petre S. Aurelian”
1. Pîșcoveanu Ramona – Denisa – Locul I Concursul pe meserii pentru învățământ profesional, domeniul turism și alimentație – calificare ospătar;
2. Popa Nicoleta Cătălina – Locul II Concursul pe meserii pentru învățământ profesional, domeniul turism și alimentație – calificare ospătar;
3. Ion Andreea Daniela – Locul III Concursul pe meserii pentru învățământ profesional, domeniul turism și alimentație – calificare ospătar.

Liceul Tehnologic „Metalurgic”
1. Chiriță Ion Liviu – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu MECANICĂ;
2. Nicolae Maria Elena – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu MECANICĂ;
3. Cîrstea Cristian Gabriel - Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI AUTOMATIZĂRI;
4. Iacob George Ionuț - Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI AUTOMATIZĂRI;
5. Crăciun Constantin Cătălin - Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI AUTOMATIZĂRI;
6. Țolu Florin Claudiu – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
7. Marin Marius Constantin – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
8. Nistor Ana Maria – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
9. Vălu Eugen – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
10. Pețea Valentin – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
11. Mitrică Mădălin – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
12. Sandu Andrei – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
13. Hîrcă Alexandru Daniel – Locul III etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
14. Mezdrea Gabriel Cosmin – Locul III etapa județeană a concursului „Știu și aplic”.

5. Premiul Special pentru activitate artistică - 100 lei / elev
Se acordă diplomă de merit și o sumă în bani, tuturor elevilor/elor din școlile, liceele sau școlile de artă care au obținut în anul școlar 2021 – 2022, premiile I-III la concursurile / festivalurile / competițiile de artă, creație, ecologie, interpretare muzicală, dans sportiv, etc., în orice fază de desfășurare.
/*
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Dumitru Daniel Marian – școala de muzică;
2. Dumitru Delia Cristina – școala de muzică;
3. Dudu Karina Cristina – școala de muzică;
4. Matei Cezar Valentin – școala de muzică;
5. Mustățea David Cristian – școala de muzică;
6. Nica Daria Maria – școala de muzică;
7. Pitei Maria Daniela – școala de muzică;
8. Șerban Iasmina Maria – școala de muzică;
9. Gugu Tinela Ștefania – școala de muzică;
10. Turcin Constantin Ștefan – școala de muzică;
11. Cocoș Andrada Florentina – școala de muzică;
12. Băjan Erik Marius – școala de muzică;
13. Roșoga Denisa Elena – școala de muzică;
14. Fieraru Erik Ionuț – școala de muzică;
15. Vasile Mihai Cosmin – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
16. Mândreanu Florentina Ana-Maria Gabriela – Premiul III Fest. naț. „CDIdei în cărți”;
17. Stroe Daria Maria – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
18. Ciulu Andrei Marius – Locul I Concursul „Emoții de iarnă”;
19. Matei Raluca Elena – Locul II Concursul „Emoții de iarnă”;
20. Vătășoiu Maya Ștefania – Locul III Concursul „Emoții de iarnă”;

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Paraschiva Mihaela Olivia - Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”;
2. Nadolu Maria Ruxandra – Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”;
3. Cojocaru Erika Maria – Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”.

Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Nicola Bianca – Maria – Mențiune Festivalul creație și interpretare „Ana Blandiana”;
2. Preda Maria – Alexandra – Pr. I - Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”;
3. Stegaru Emanuel – Pr. I - Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”;
4. Țone Alina – Maria – Pr. I - Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”.

Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Călugăreanu Cosmina Ionela – Mențiune Festivalul creație și interpretare „Ana Blandiana”.

Palatul Copiilor „Adrian Băran” – pentru premii obținute la concursurile de artă și/sau meserii, obținute de elevii înscriși la fiecare cerc din cadrul Palatului Copiilor:
1. Rizea Cristian Ionuț
2. Mirescu Daria Maria
3. Mălăescu Vlad Andrei
4. Brabete Karina Maria
5. Burtescu Ionuț Cosmin
6. Ștefan Larisa Maya Gabriela
7. Ștefan Luca Andrei
8. Enache Anna Giulia Mihaela
9. Crețeanu Irene Ioana
10. Enache Isabela Elisa Maria
11. Lazăr Miruna Ștefania
12. Vîlceleanu Eduard Gabriel
13. Stanciu Robert George
14. Dragomir Eliana Maria
15. Dragomir David Mihai
16. Anghelina Darius Rafael
17. Pîrnă Catinca Elena
18. Pîrnă Codruț Ioan
19. Marcoci Anisia Maria
20. Pană Raissa Andreea
21. Lazăr Elena Adelina
22. Dragomiroiu Andreas Daniel
23. Georgescu Daria Ioana
24. Caracaleanu Ștefania Florentina
25. Niță Alexandra Ioana
26. Alexe Radu Mihai
27. Albotă Carmen Maria
28. Neacșu Mihaela Cristina
29. Dumitrache Ana Maria Tatiana
30. Trușcă Theodora Maria
31. Sterie Eva Maria
32. Balica Maria Elena
33. Teleșpan Claudia Ioana
34. Sandu Ionuț Ștefan
35. Bălășoiu Luca George
36. Cîmpeanu Alexandru
37. Cârnaru Gabriel
38. Dragomiroiu David Florin
39. Preda Alexandru Ștefan
40. Ciupercă Luca Maximilian
41. Bobeică Gabriela Lavinia
42. Stanciu Ema Nicolle
43. Nicola Andreea Aurica Ioana
44. Paraschiv Florina Cristina
45. Neacșu Luminița
46. Vârtosu – Toma Ștefan
47. Vârtosu – Toma Alexandru
48. Sandu Ștefan Adrian
49. Prundeanu Luca Octavian
50. Constantin Dragoș Gabriel
51. Pipin Cristian Andrei
52. Leulescu Matei Marian
53. Ghidănac Anna Elizabeth
54. Ion Andrada Elena
55. Pavel Timeea Maria
56. Nițu Ștefania Claudia
57. Donea Gabriela Ilya
58. Măceșanu Ana Casiana
59. Vasile Carmen Andreea
60. Duță Alessia Ana Maria
61. Păun Vanessa Maria
62. Cheroiu Maya Cristina
63. Pârvu Alexia Maria
64. Giura Popa Georgiana Magdalena
65. Drăgălae Andreea Maria Florentina
66. Iancu Ioana Maria
67. Nicolae Lavinia Gabriela
68. Bărbieru Giulia Elena
69. Lunganu Ștefania Monica
70. Ștoi Alexandra Florentina
71. Florescu Ocatavia Elena
72. Drăcea Dana Georgiana
73. Căluianu Magda Maria
74. Stoican Cristina
75. Stoican Ionuț Daniel
76. Bălărau Alexandru Dumitru
77. Peiagu Maria Alexandra
78. Drăghici Karla Daniela
79. Dinu Mincă Alina Maria
80. Stan Elena Mihaela
81. Cojocariu Alexandra
82. Dumitrașcu Miruna Nicoleta
83. Băbărelu Sara
84. Manea Ioana Florina
85. Manea Maria Adelina
86. Dulugeac Maria
87. Bobaru Cristina Ionela
88. Lungu Mădălina Ștefania
89. Florescu Ilinca Miruna
90. Iana Ana Maria
91. Marcu Denis Alexandru
92. Florinca Timeea Maria
93. Dragnea Andreea Nicolle
94. Marin Liana Marin
95. Iordache Bianca Ioana
96. Constantin Răzvan Gabriel
97. Polo Maya
98. Arici Cristina Ștefania
99. Luță Ernest Andrei

Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Mihai Marian Cristian – Premiul II creație literară – eseu – „Mesaj pentru părintele meu”
2. Ghiță Laurențiu Florentin – Premiul III creație literară – eseu – „Mesaj pentru părintele meu”;
3. Mihai Alex Florin – Premiul II creație literară – poezie – „Mesaj pentru părintele meu”;
4. Stan Mihaela – Premiul I desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
5. Cîndea Florin Octavian – Premiul II desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
6. Săndulescu Elena Miruna – Premiul III desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
7. Sava Rareș – Premiul III desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”.

A.C.S. M.G.V. Slatina – dans sportiv
1. Barbu Antonio Raul
2. Stănculescu Daria Maria
3. Dinculescu Alexia
4. Popa Alex
5. Neacșu Bianca
6. Rotea Radu Constantin
7. Preduț Maria Timeea
8. Antohi Anisia Maria
9. Badea Filip
10. Budurescu Antonia Maria
11. Cercel Daria Gabriela
12. Șerban Daria Maria
13. Cincu Andreea Irina
14. Marinescu David Ștefan
15. Darsan Alexia Maria
16. Drăguț Daria Maria
17. Drăguț Denis Marian
18. Dumitrașcu Antonia Mihaela
19. Dumitrescu Maria Luiza
20. Colțan Erika Gabriela
21. Ilinca Alexandru Ștefan
22. Nicola Erika Maria
23. Odagiu Teodora Maria
24. Stroica Julia Ștefania
25. Țuculan Ana Maria
26. Vîlcea Alexya Maria
27. Albulescu Dragoș Ion
28. Bălănescu Alexandra Maria
29. Bazavan Anisia Gabriela
30. Cjap Eric
31. Dorobanțu Yanis Florin
32. Florea Alexandra Mikaela
33. Florea Roxana Maria
34. Ganea Sofia Gabriela
35. Ghencioiu Bălan Miruna
36. Gheorghe Alexandra Florentina
37. Leancă Maria Evelin
38. Mogoș Maya Ștefania
39. Nădescu Ilinca Felicia
40. Tucu Laura Andreea
41. Cîrstea Alexia Maria
42. Croitoru Cristina Dalia
43. Dinculescu Catrina Ioana Maria
44. Dobre Izabela Elena
45. Drăgan Iordache Alexia Maria
46. Drăghici Claudia Alexandra
47. Duminecianu Amalia Andrea Zenya
48. Grigore Răzvan Ionuț
49. Marin Andra Giorgiana
50. Militaru Bianca Gabriela
51. Neacșu Matei Teodor
52. Papuc Karina Andreea
53. Popescu Ancuța Elena
54. Prioteasa Daria Ioana
55. Stănculescu Daria Maria
56. Stoica Andra Maria
57. Țuculan Ana Maria
58. Mitrache Liviu Aurelian

Liceul cu Program Sportiv
1. Ungureanu Natalia
2. Pescariu Denisa Gabriela
3. Achimescu Amalia Maria
4. Roșu Neagoie Denis George
5. Oiță Cristina Cătălina
6. Premiul de excelenţă – acordat pentru premianții la Cupele și Concursurile școlare internaționale, organizate pentru discipline din aria curriculară. Premiul de excelență poate fi cumulat cu un alt rezultat obținut la o competiție internațională organizată la o altă disciplină curriculară.

Medalie de aur – 2.000 / elev/ă / disciplină
1. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
2. Gîrniță Laurențiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Gîrniță Laurențiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
4. Popa Lidia Ștefania – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
5. Mateescu Bogdan Matei – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical
6. Cărnaru Annellise Maria Cornelia – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
7. Bolborea Radu Ionuț – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
8. Neagoe Raisa Andreea – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
9. Dinu Mihai – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p).


Medalie de argint – 1.500 lei / elev/ă / disciplină
1. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
2. Bilauschi Simina Gabriela – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Popa Luca Teodor – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
4. Rizea Niță Theodor Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
5. Rizea Niță Theodor Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
6. Paraschiva Octavian Alexandru – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
7. Ștefan Alexandru Gabriel – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internațional. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
8. Dinu Mihai – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Medalie de bronz – 1.000 lei / elev/ă / disciplină
1. Crăciun Mihai – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică;
2. Cristea David Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Peia Claudiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
4. Peia Claudiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică.
5. Vasilescu Robert – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică.

 

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

Slatina 650
OLTTV LIVE