Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Handbal: CSM Slatina, înfrângere în Bănie
11.03.2019
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 163

Echipa de handbal CSM Slatina a susținut în acest week-end un nou meci din Liga Florilor, în deplasare. SCM Craiova a fost adversara grupării slătinene în cadrul etapei a 19-a.

Lipsa jucătoarelor de bază ale Slatinei și-a spus cuvântul. Prima repriză a partidei a fost controlată autoritar de fetele lui Bogdan Burcea, care au condus la pauză cu 14 la 5. În repriza a doua, elevele Victorinei Bora au avut o prestație mai bună, însă scorul final a fost de 24 la 16. După această partidă, CSM Slatina se află pe poziția a 11-a în clasamentul general al Ligii Naționale de handbal feminin. Următorul meci susținut de slătinence va fi pe 28 martie, acasă, în compania formației Minaur Baia Mare.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.