Secretariat/Anunțuri : 0349802930 || Redacție : 0349417241 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Noi rezultate deosebite în tenisul slătinean
20.11.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 103

Tenisul de masă slătinean este din nou la înălțime. Sportiva legitimată la Clubul Sportiv Municipal Slatina, Adina Diaconu, a reușit să-și adauge în palmares un nou titlu național. Eleva lui Petre Arnăutu a câștigat medalia de aur în proba de dublu feminin împreună cu Andreea Dragoman. De asemenea, în proba de dublu mixt, alături de Marius Rădoi, slătineanca a obținut medalia de bronz.

Timp de trei zile, sala de sport a Liceului Pedagogic „Carol I” din Câmpulung a fost gazda ultimului eveniment sportiv la tenis de masă din acest an: Campionatul Național Individual pentru tineret. Aproximativ 100 de sportivi s-au aliniat la startul acestei competiții, printre participanți numărându-se și trei slătineni. Ca de fiecare dată, sportivii pregătiți de antrenorul Petre Arnăutu au avut o comportare foarte bună și s-au întors acasă cu noi rezultate deosebite. Cea mai bună prestație a avut-o Adina Diaconu, care a obținut un nou titlu național.

La această competiție, pe podium s-au clasat și sportivii Andreea Hudușan și Marius Rădoi.

Campionatul Național Individual pentru tineret s-a desfășurat în perioada 16-18 noiembrie.

TENIS DE MASA ADINA ARNAUTU
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.