Secretariat/Anunțuri : 0349802930 || Redacție : 0349417241 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
CSM Slatina, remiză cu CSM Galați în ultimul meci din acest an
16.11.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 126

Deși erau favorite în disputa cu jucătoarele de la Dunăre, handbalistele de la CSM Slatina nu au reușit să se impună în cea de-a zecea etapă a Ligii Florilor. Meciul a curs într-un singur sens: spre poarta echipei din Galați, însă de multe ori gazdele nu au reușit să marcheze. La pauză, scorul a fost de 14 la 12 pentru slătinence, însă în repriza secundă, după șapte minute de joc, scorul a devenit egal (15-15).

Până la final a fost o luptă crâncenă în ambele semicercuri, cu 40 de secunde înainte de semnalul sirenei, gazdele aveau un gol în avans (23 la 22), însă nu au putut apăra acest mic avantaj. În ultimele șapte secunde, gălățencele au echilibrat balanța. Scorul final al confruntării a fost de 23 la 23.
În echipa Victorinei Bora și-a făcut debutul și noua achiziție, Oana Alina Chitacu, care a reușit să înscrie două goluri.
Sezonul de toamnă s-a încheiat, campionatul urmând să fie reluat pe 10 ianuarie 2019, cu etapa a XI-a, în care CSM Slatina va întâlni, în deplasare, gruparea Dunărea Brăila. După zece etape, echipa noastră ocupă poziția a zecea, acumulând 11 puncte.

csm clstina csm galați handbal slatina
DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.