Secretariat/Anunțuri : 0349802930 || Redacție : 0349417241 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Handbal: CSM Slatina, înfrângere la Baia Mare
29.10.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 89

Etapa a VII-a a Ligii Florilor a fost una cu ghinion pentru handbalistele de la CSM Slatina. În meciul disputat în deplasare, slătinencele au pierdut în fața formației nou-promovate în Liga Națională, CS Minaur Baia Mare.

Echipa gazdă a condus încă din startul jocului, elevele Victorinei Bora reducând diferența la un singur gol, în minutul 23, însă băimărencele au plecat la vestiare cu avantaj de două goluri. Nici repriza secundă nu a fost una mai bună pentru slătinence, care au fost conduse până la sfârșitul meciului. Confruntarea dintre CSM Slatina și CS Minaur Baia Mare s-a încheiat cu scorul de 26 la 29. CSM Slatina se menține pe locul 10 în clasament, după această înfrângere.
În runda viitoare, sportivele noastre se vor duela, pe teren propriu, cu formația HC Zalău, care ocupă locul opt în clasament.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.