Secretariat/Anunțuri : 0349883199 || Redacție : 0349883144 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Arte marțiale unite la Slatina
17.06.2018
Autor articol: Simona Andrei
Vizualizari: 329

Weekendul acesta, Slatina a găzduit o nouă competiție de karate. Ajuns la a doua ediție, Campionatul Național de Arte Marțiale Unite (W.U.M.A.) România a adunat la start sute de sportivi din toată țara. Și anul acesta, cel mai mare punctaj a fost obținut de sportivii legitimați la ACS Scorpion Karate Do din Slatina.

Sportivi de toate vârstele s-au duelat în cadrul unei competiții de karate organizate de Clubul ACS Scorpion Karate Do. Timp de două zile, peste 100 de karatiști de la zece cluburi din toată țara au luptat pentru medalii oferite de organizatori.
Cei mai mulți participanți au fost din partea clubului gazdă.
În urma rezultatelor obținute, ACS Scorpion Karate Do din Slatina a obținut locul întâi pe cluburi. Pe locul doi s-a clasat CS Gilortul Târgu Cărbunești, iar pe locul trei clubul CS Kyudokan Mediaș. După această competiție, scorpionii au intrat într-o binemeritată vacanță. Slătinenii vor pleca la sfârșitul lunii iulie în cantonament la mare, acolo unde își vor încărca bateriile pentru competițiile din toamna acestui an.

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D

* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.