Fii reporter pentru o zi. TRIMITE STIREA TA
Secretariat/Anunțuri : 0349802930 || Redacție : 0349417241 || E-mail: anunt.olttv@yahoo.ro / office@olttv.ro
Cine merge la Disneyland în vacanța aceasta?
14.06.2018
Autor articol: Mirela Vârșă
Vizualizari: 273

36 de elevi slătineni din clasele a V-a, a VI-a și a VII-a se pregătesc să se aventureze într-una dintre cele mai frumoase experiențe ale vieții lor. Au participat la concursul „Disney Cup” organizat de Primăria Slatina și sunt fericiții câștigători ai unei excursii de vis în parcul de distracții Disneyland din Paris.


 Cheltuielile legate de excursia în Franța vor fi suportate de la bugetul local. Sunt asigurate transportul, cazarea, masa, vizitele la obiective turistice, un tur de oraş, asigurările de sănătate. Bugetul alocat în acest an pentru organizarea excursiei se ridică la 225.000 de lei. Deoarece au mai fost beneficiari ai excursiei în Franța în anii anteriori, alți zece elevi slătineni vor primi de la Primăria Slatina câte o recompensă financiară în valoare de 700 lei.

Lista cu elevii din Slatina care au câștigat excursia la Disneyland (Paris) - 2018

1. Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”
Grumezaş Neacşu Ştefania Riana – cls. a V-a
Stroe Daria – cls. a VI-a
Băceanu Ana Delia – cls. a VII-a
2. Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
Scrieciu Maria Ramona – cls. a V-a
Vintilescu Oana – cls. a VI-a
Prina Alexandru – cls. a VII-a
3. Colegiul Naţional „Radu Greceanu”
Nicola Clara Andreea – cls. a V-a
Simionică Ana Maria – cls. a VI-a
Gherghina Andreea – cls. a VII-a
4. Liceul cu Program Sportiv
Vlăicuş Alexandru Mihai – cls. a V-a
Ristea Ioana Elena – cls. a VI-a
Vălu Andrei Florin – cls. a VII-a
5. Şcoala generală ”Nicolae Iorga”
Joţa Alina – cls. a V-a
Ciucă Alessia – cls. a VI-a
Diaconescu Clara – cls. a VII-a
6. Şcoala generală „George Poboran”
Bogdăneci Marius – cls. a V-a
Medinţu Adriana Mihaela – cls. a VI-a
Mocanu Alexandru – cls. a VII-a
7. Şcoala generală nr. 1
Velea Fabiana Rebeca – cls. a V-a
Dursan Alexandru Ionuţ – cls. a VI-a
Mincu Alina Alexandra – cls. a VII-a
8. Şcoala generală „Ştefan Protopopescu”
Dumitrescu Dana Elena – cls. a V-a
Sebe Denisa Claudia – cls. a VI-a
Criveanu Andra – cls. a VII-a
9. Şcoala generală „Vlaicu Vodă”
Comănescu Andrei – cls. a V-a
Ciucă Bianca Maria – cls. a VI-a
Arici Ştefania Cristina – cls. a VII-a
10. Şcoala generală „Eugen Ionescu”
Ştefănescu Ecaterina – cls. a V-a
Bolborea Radu – cls. a VI-a
Feraru Ştefan – cls. a VII-a
11. Şcoala generală nr. 3
Bilauschi Simina Gabriela – cls. a V-a
Preda Maria Alexandra – cls. a VI-a
Chira David Cristian – cls. a VII-a
12. Şcoala generală „Constantin Brâncoveanu”
Bărbulescu Sorin – cls. a V-a
Truşcă Irina – cls. a VI-a
Drăghici Daria Gabriela – cls. a VII-a


Elevii următori vor primi suma de 700 de lei (conform Regulamentului de organizare ”Disney Cup” 2018 din HCL nr. 115/24.04.2018) deoarece au mai fost beneficiari ai excursiei în Franța în anii anteriori.

1. Cîrnaru Annelise Maria Cornelia (cls. a VI-a, Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”)
2. Blaga Erika Lorena (cls. a VI-a, Colegiul Naţional „Radu Greceanu”)
3. Ungureanu Radu Andrei (cls. a VII-a, Colegiul Naţional „Radu Greceanu”)
4. Ispas Raluca Sânziana (cls. a VII-a, Liceul cu Program Sportiv)
5. Neagoe Andreea (cls. a VI-a, Şcoala generală ”Nicolae Iorga”)
6. Grigorescu Andreea (cls. a VII-a, Şcoala generală ”Nicolae Iorga”)
5. Bimbirică Denis Ionuţ (cls. a VI-a, Şcoala generală ”George Poboran”)
6. Neacşu Ştefan (cls. a VII-a, Şcoala generală ”George Poboran”)
7. Pătraşcu Gabriel (cls. a VII-a, Şcoala generală „Ştefan Protopopescu”)
8. Bălşanu Matei (cls. a VI-a, Şcoala generală „Vlaicu Vodă”)
9. Untea Alexandra (cls. a VI-a, Şcoala generală ”Eugen Ionescu”)
10. Tudorache Robert (cls. a VI-a, Şcoala generală „Constantin Brîncoveanu”).

Felicitări tuturor elevilor!

DIN ACEEASI CATEGORIE
Program OLTTV

L M M J V S D


* Publicitatea este difuzata in timpul talk-show-urilor (ora 20:20), stirilor (ora 19:30) și între emisiuni.

STIREA SAPTAMANII
Slatina 650
OLTTV LIVE